Agjencia e Kanabisit | Ka para për institucione të reja që kanë një qëllim të vetëm – mbrojtjen e biznesit të Zaevit

  Nga VMRO-DPMNE thonë se njerëzit mbetën pa bukë, por për kryeministrin Zoran Zaev investimi më i rëndësishëm është në plantacionet e marihuanës, tani ai do të formojë një agjenci që do të paguhet nga qytetarët, përcjell Nistori.

  “Zoran Zaev nuk është duke bërë asgjë si kryeministër, përveç shpenzimit të parave të njerëzve. Ne nuk kemi vaksina, por kemi institucione të reja dhe të shpikura, punë, automjete dhe shpenzime. Krijimi i Agjencisë së Kanabisit do të nënkuptojë një kosto të re për qytetarët. Nga buxheti, nga paratë e qytetarëve, nga xhepi i tyre do të paguhet një drejtor i ri, kabineti i tij, sekretari dhe shpenzimet për këtë, një shofer për të njëjtën dhe një automjet, por edhe një duzinë apo njëqind punonjës të rinj”, vlerësojnë nga kjo parti.

  Nga atje shtojnë se nuk ka para për automjete spitalore, vaksina dhe material tjetër të nevojshëm, por ka para për institucione të reja që kanë një qëllim të vetëm – mbrojtjen e biznesit të Zoran Zaevit. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Bytiqi: Problemi i eksportit të miellit ndodh për shkak të mosnjohjes së rezultateve të laboratorëve ndërmjet shteteve

  Lajmi i rradhës

  Incident gjatë konferencës për shtyp | Qytetari i ndërpret fjalimin kryetarit të Komunës së Shtipit (Video)

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë