Aksion policor nga MPB, arrestohen trafikantët e drogës dhe emigrantëve

  Fotografia nuk është nga aksioni i arrestimit, por është ilustruese

  Të paktën gjashtë persona janë arrestuar në aksionin e madh për kapjen e kontrabandistëve të emigrantëve, të cilin sot e realizoi policia. Në aksion, siç thonë burime nga hetimi është shkatërruar një grup i organizuar, ndërsa aksioni vazhdon deri në arrestimin e të gjithë grupit pjesëmarrës, përcjell Nistori.

  Tek të arrestuarit është gjetur edhe drogë. Në lidhje me kontrabandimin e emigrantëve, si janë të organizuar dhe cilat janë kanalet e tyre, policia do të njoftojë për detajet më vonë, pas përfundimit të aksionit.

  Përndryshe, policia vepron në Shkup, Shtip, Veles dhe Vallandovë. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Ulet numri i martesave dhe divorceve në Maqedoninë e Veriut

  Lajmi i rradhës

  Vlerat befasuese shëndetësore të rukolës

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë