Antikorrupsioni shpalos pasurinë e Bujar Osmanit

  Ministri për Punë të Jashtme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në Listën anketuese në komisionin Antikorrupsion, në emër të tij ka paraqitur vetëm një veturë të tipit “Audi A6” model 2004/2013, një kredi dhe një huamarrje.

  Ndërkohë ka paraqitur dhe pagën e bashkëshortes në vlerë prej 53.426.00 denarë dhe veturën e saj “Opel corsa”, model i vitit 2004/2017. Megjithatë Osmani në emër të prindërve ka paraqitur një shtëpi me oborr prej 400 metra katrorë në Shkup si dhe pensionin e tyre në vlerë prej 17.000 denarëve. /Alsat/

  Lajmi Paraprak

  Profesorët universitarë: Nuk duhet të ketë negociata për gjuhën dhe etnologjinë maqedonase

  Lajmi i rradhës

  Milloshoski i përgjigjet Osmanit: A do të jetë sërish fajtor Naqe?

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë