Apasiev – partive shqiptare: Nëse nuk e çoni BDI-në në opozitë, BDI do t’ju shkel si kamioni bretkosën

  Për të gjitha ngjarjet aktuale në vend ka reaguar kryetari i së majtës, Dimitar Apasiev, ku ka reaguar se nëse partitë shqiptare nuk e shfrytëzojnë shansin për ta vënë BDI-në në opozitë të enjten, atëherë në zgjehjet e ardhshme do të ndiqen nga BDI si një bretkocë.

  “Nëse deputetët e Aleancës, Alternativës dhe Besës nuk e shfrytëzojnë shansin historik për ta vënë BDI-në në opozitë të enjten, atëherë ne zgjedhjet e ardhshme (kurdo që të jenë) BDI do t’i shkel si kamioni bretkosën dhe ata kurrë nuk do të rimarrin veten. BDI-ja nga pozita e pushtetit do të fitojë 18 deputetë, e ata maksimumi 9. Prandaj, me mendje në kokë – emocionet anash dhe shihemi në seancë. “Sepse politika është SHAH”.

  Lajmi Paraprak

  Përfundon takimi mes Zoran Zaevit dhe Ali Ahmetit, nuk deklarohen para medias

  Lajmi i rradhës

  A ia vlejti që të prishet shumica parlamentare për shkak të Zhelinës?!

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë