Artan Grubi nuk pret në radhë, vaksinohet kundër virusit Covid-19 (Video)

  Artan Grubi duke mbajtur një fjalin në Shkup, me rastin e 10 Dhjetorit – Ditës Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut. Foto: Lirim Shabani

  Nëpërmjet një transmetimi të drejtpërdrejtë në Facebook, zëvendëskryeministri, Artan Grubi shihet duke shkuar te qendra e vaksinimit kundër Covid-19. Grubi fillimisht është interesuar se si ka rrjedhur procesi i vaksinimit dhe më pas është vaksinuar, përcjell Nistori.

  Gjatë hyrjes te qendra e vaksinimit ai nuk ka pritur në radhë, ashtu siç bënin të gjithë njerëzit tjerë në sallë, por është futur menjëherë te sporteli i vaksinimit.

  Grubi ka marrë dozën e parë të vaksinës kineze “Sinopharm”. Ndryshe nga qytetarët tjerë që ulen në postblloqe, të paktën 15 minuta pas vaksinimit për të parë nëse ka reaksion alergjik, zëvendëskryeministri është larguar menjëherë .

  Në ditët në vijim pritet të vaksinohen edhe ministrat e tjerë të qeverisë. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Kush i vrau zgjedhjet?

  Lajmi i rradhës

  Qeveria pritet të sjellë vendim për lehtësimin e masave restriktive

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë