BDI publikon listën e kandidatëve për këshilltarë në Tetovë

  Bashkimi Demoraktik për Integrim ka publikuar listën e 31 kandidatëve për këshilltar që do të garojnë në zgjedhjet për Këshillin komunal të Tetovës, të cilat do të mbahen më 20 gusht të këtij viti. Profili i kandidatëve të “BDI”-së është i ndryshëm dhe kandidatën janë të profesioneve të ndryshme, shkruan Nistori.

  1. Faton Ahmeti – Bartës liste
  1. Veton Murati
  2. Teuta Abazi
  3. Amet Rexhepi
  4. Emin Velija
  5. Lindita Jahjai
  6. Shpresa Qazimi
  7. Fitim Mustafi
  8. Kujtesa Bajrami
  9. Sali Elmazi
  10. Liridon Disha
  11. Fatime Lika
  12. Gezim Bafqari
  13. Libert Memeti
  14. Ramije Dauti
  15. Krenar Berisha
  16. Luiza Alija
  17. Naim Ajdini
  18. Arbnore Dehari
  19. Elvira Limani
  20. Artan Ejupi
  21. Naile Durmishi
  22. Alajdin Avziu
  23. Armend Fazliu
  24. Merita Mustafai
  25. Endrin Kadriu
  26. Bekim Smaili
  27. Nora Muaremi
  28. Rabije Murati
  29. Bajram Rexhepi
  30. Eshtref Dehari

  Përndryshe “BDI” përbërjen e kaluar në këshill kishte 10 këshilltarë dhe bartës liste ishte Blerim Osmani. Më pas, njëri prej këshilltarëve kaloi në Lëvizjen Besa.

  Zgjedhjet për Këshillin komunal mbahen më 20 gusht 2022. Fushata zgjedhore do të fillojë më 31 korrik ora 00:00 dhe do të zgjat deri me 18 gusht ora 00:00. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  INTELIGJENCA ARTIFICIALE | Maqedonia e Veriut ka ngecur prapa vendeve tjera

  Lajmi i rradhës

  Pishinat destinacion i vetëm për qytetarët e RMV-së

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë