Bislimovski tregon nëse do të ketë rritje çmimit të rrymës elektrike

  Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit (KRRE) do t’i marrë përsipër të gjithë mekanizmat në dispozicion, ndoshta edhe do të dalë nga kompetencat e tij ligjore të përcaktuara në Ligjin e Energjetikës dhe nuk do të lejojë rritje të çmimit të rrymës elektrike, shprehet kryetari i KRRE-së Marko Bislimoski në intervistën për AIM-në, përcjell Nistori.

  Ndërkaq çmimi i energjisë elektrike për familjet u rrit vitin e kaluar me 7.42 për qind, përkatësisht rreth 5.9 denarë për një kilovat-orë me tarifën e shtrenjtë, kurse tarifa e lirë shkon në 2.9 denarë për kilovat-orë. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Ndarja e pakos Shkup-Tiranë, Geer: Vendos Këshilli i Europës dhe vendet anëtare

  Lajmi i rradhës

  Grubi – BE-së: Ne sakrifikuam mjaft, tani është radha juaj!

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë