Çfarë shifrash kap dëmi i shkaktuar nga zjarri në Tetovë?!

  Zjarri i djeshëm në depotë e kompanisë për materiale ndërtimore “PoFix” në Tetovë mobilizoi institucionet vendore dhe jo vetëm për të dalë në ndihmë në shuarjen e flakëve.

  Sot, kur zjarri është shuar plotësisht, pronari i kompanisë në fjalë ka dhënë një deklaratë të shkurtër për televizionin Klan Macedonia, duke falenderuar të gjithë ata që kontribuan në shuarjen e zjarrit.

  “Falenderoj qeverinë, komunën, organet përgjegjëse, zjarrfikësit, shqiptarë e maqedonas, si dhe çdo person tjetër që dha kontribut në shuarjen e zjarrit, që erdhen dhe na ndihmuan në këtë situatë kritike”, tha ai.

  I pyetur se sa është dëmi i shkaktuar nga zjarri, pronari tha se dëmët kapin shifra të larta.

  “Dëmet janë të mëdha, mund të them 12 deri ne 13 milion euro”, potencoi pronari i kompanisë.

  Kujtojmë se për shuarjen e zjarrit u angazhuan mbi 150 zjarrfikës nga shumë qytete të Maqedonisë, disa pjestarë nga ushtria e vendit si dhe disa qytetarë të cilët vullnetarisht u angazhuan në shuarjen e flakëve.

  LEXO LAJMIN E PLOTË PËR ZJARRIN NË TETOVË

  Lajmi Paraprak

  Kasami: Në qeverinë e ardhshme do të bëjmë atë që po bëjmë sot në Tetovë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë