Dështon nisma për rrëzimin e qeverisë | Opozita kërkon zgjedhje të parakohshme

  Aleksandar Nikoloski nga VMRO-DPMNE sonte para mediumeve tha se në Maqedoni është shkelur demokracia dhe për këtë të gjithë do të mbajnë përgjegjësi, përcjell Nistori.

  “U rrëmbye një deputet, deputetëve iu morën celularët dhe u mbyllën në ambientet e Kuvendit. Ne kërkojmë zgjedhje të shpejta të parakohshme sa më shpejt të jetë e mundur,” tha ai.

  Për nismën për votëbesimin e qeverisë, Nikolloski tha se nuk po e tërheqin atë dhe se tani të gjithë do të dalin nga kuvendi.

  Nikollovski ka kritikuar edhe presidentin Stevo Pendarovski i cili nuk e ka parë të nevojshme të reagojë në një situatë të tillë. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Kush qëndron pas “misionit klandestin” të Kastriot Rexhepit dhe pse Bilall Kasami duhet të ketë kujdes nga rivalët politikë

  Lajmi i rradhës

  Xhaferi: Shumica parlamentare do të dihet nesër

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë