Disa vatra aktive të zjarrit në rajonin e Kumanovës

  Në rajonin e Staro Nagorçanit mbetet aktiv zjarri në Drenak, në terren të vështir për qasje, informoi sot komandanti i njësitit të zjarrfikësve, Dalibor Trajkovski. Autoritetet presin që zjarri në pjesën e maleve të shuhet me helikopter, transmeton Alsat. Nga QRMK-Kumanovë njoftojnë se zjarri në “Kokinski doll”, në drejtim të Arbanashko është shuar tërësisht.

  Në Kumanovë ka vatra aktive të zjarreve në Lipec, Murgash, informoi sot Dejan Ilievski, komandanti i njësitet të zjarrfikësve në Kumanovë.

  “Bëhet fjalë për terren të hapur, zjarri është nën kontroll, informoi Ilievski.

  Mbrëm ka pasur zjarre në Pukovsko, pezovo, Beljakovec, Jaqince dhe Opae.

  Lajmi Paraprak

  MASH: Pagat e mësimdhënësve për katër vjet janë rritur për 2.000 denarë

  Lajmi i rradhës

  Vaksinimi, radhë të gjata në poliklinikën “Bukuresht”

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë