Dy komisione kuvendore do të debatojnë për nismën qytetare “Libra dhe mësim duhet të ketë”

  Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot seanca do të mbajnë Komisioni për sistem politik dhe marrëdhënie midis bashkësive dhe Komisioni ligjvënës-juridik.

  Në të dyja komisionet deputetët do të debatojnë rreth nismës qytetare “Libra dhe mësim duhet të ketë”, të cilët kërkojnë kundërshtojnë digjitalizimin e teksteve shkollore dhe kërkojnë shpalljen e referendumit. /Alsat/

  Lajmi Paraprak

  Shkolla nuk qet pushkë kur t’lind djalë, as nuk vajton kur t’lind çikë

  Lajmi i rradhës

  Masakra në Burgun e Dubravës, akt i gjenocidit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë