E nesërmja – ditë jo pune për qytetarët e besimit Islam

  Xhamia e larme në Tetovë, Foto: Ramadan Abdiu

  Ministria e Punës dhe Politikës Sociale në RMV njofton se dita e parë e Kurban Bajramit, është ditë jo pune për qytetarët e besimit islam.

  “MPPS njofton se sipas Ligjit për festa në RMV, 28 qershori (e mërkurë) dita e parë e Kurban Bajramit, është ditë jo pune për qytetarët e besimit islam në RMV”.

  “MPPS qytetarëve të besimit islam në RMV ua uron festën e Kurban Bajramit”, thuhet në njoftimin e MPPS-së.

  Lajmi Paraprak

  30 qershori, dita e fundit e shitjes së qeseve plastike – do të shiten vetëm ato të biodegradueshme

  Lajmi i rradhës

  Avaz i vjetër me Qeveri të re!

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë