Festa e Kurban Bajramit | E marta ditë jo pune për muslimanët në vend

  Ministria për Punë dhe Politikë Sociale informon se 20 korriku (e martë) do të jetë ditë jo pune për besimtarët myslimanë në RMV.

  Siç thuhet në njoftim, në pajtim me Ligjin për festa të RMV-së, të martën është dita e parë e Kurban Bajramit dhe e njëjta është ditë jo pune për besimtarët e besimit Islam. MPPS në njoftim ua uron këtë festë besimtarëve myslimanë në vend.

  Lajmi Paraprak

  Akuza kundër Janakievskit dhe Janushevit për autobusët dykatësh

  Lajmi i rradhës

  Turqia i kërkon Maqedonisë së Veriut ekstradimin e 86 personave

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë