Filipçe: Nuk ka nevojë për masa restriktive, gjendja është nën kontroll

  Situata epidemiologjike në vend është stabile dhe për këtë flet ulja e numrit të rasteve të reja pozitive dhe të pacientëve që kërkojnë kurim në Qendrat Kovid, kështu u shpreh sot Ministri i Shëndetësisë i republikës së Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe.

  “Për momentin nuk planifikojmë restrikcione apo ndonjë masë shtesë, për shkak se nuk shohim ndonjë rrezik. E ndjekim situatën me vëmendje, jo vetëm te ne, por edhe te vendet përreth”, tha Filipçe.

  Lajmi Paraprak

  Këmbësorët në Tetovë dhe Gostivar nuk kanë siguri

  Lajmi i rradhës

  Opozita: Mos vaksinimi i regjistruesve, operacioni statistikor nuk mund të mbahet

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë