Filipçe: Të hiqet ora policore

  Komisioni për Sëmundje Infektive (KSI) në mbledhjen e sotme ka sjell vendim që të propozoj lehtësimin e masave restriktive mes tyre dhe heqjen e orës policore.

  Komisionin për Sëmundje Infektive u sollën vendimet e mëposhtme që do t’i propozohen Shtabit të Krizave. Nga e mërkura, 16 qershor:

  • Të hiqet plotësisht ora policore. Situata epidemiologjike është stabile dhe e lejon një gjë të tillë.
  • Të pezullohet kufizimi prej maksimum 100 të ftuarve në dasma dhe festa.
  • Të lejohet organizimi i ngjarjeve, koncerteve dhe ahengjeve në klube dhe bare vetëm në ambient të hapur, me kapacitet deri në 50% të objektit dhe jo më shumë se 1000 njerëz. /Nistori/
  Lajmi Paraprak

  Fanella e Euro 2020 përplas Greqinë me Maqedoninë e Veriut

  Lajmi i rradhës

  Mënyra më e mirë për t‘i përdorur rrobat e vjetra të fëmijës tuaj

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë