Gjermania largon disa vende ballkanike nga lista e rrezikut të Covid-19

  Gjermania ka ndryshuar rregullat për hyrje në këtë shtet e që kanë të bëjnë me parandalimin e përhapjes së pandemisë së virusit me kurorë që tashmë njihet si Covid-19, njofton Welt.

  Në këtë listë të shteteve bëjnë pjesë Republika e Maqedonisë së Veriut, Kosova, Serbia, Bosnja e Hercegovina, Ukraina, Jordani, Libia si dhe Territoret Autonome të Palestinës.

  Qytetarët e këtyre shteteve duhej që në Gjermani të futeshin në ngujim (karantinim) të detyrueshëm. Megjithatë, nuk është hequr detyrimi për të pasur testin negativ PCR.

  Çuditërisht, e përditshmja gjermane “Welt”, përcjell Nistori, raporton se në listën e vendeve me rrezik ka mbetur Britania e Madhe, edhe pse numri i infektimeve ka rënë, por kjo vjen si rezultat i variantit indian të virusit me kurorë. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Lëngu i bamjes jetësore kundër një sërë sëmundjesh

  Lajmi i rradhës

  Vaksinimi në Tetovë: Vaksionohet më i moshuari dhe më i riu

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë