Ibraimi: Sela dhe të tjerët duhet të jenë të vetëdijshëm se nuk fitohet BDI pa një lëvizje të re parazgjedhore

  Analisti politik Selim Ibraimi thotë se opozita shqiptare ka në dispozicion shumë mjete për të ekspozuar politikat e BDI-së, përcjell Nistori.

  “Për shembull, ato mund të zbulojnë të pavërtetat e politikave të gjelbra të BDI-së. Si në të vërtetë do të ndryshojnë standardet e jetesës dhe të krijojnë vende të reja pune pa një program qeveritar. E dyta mund të jetë mosbesimi ndaj ithtarëve që kanë drejtuar ministrinë e mjedisit për vite me radhë dhe pothuajse kanë shkatërruar natyrën dhe mjedisin. Opozita thjesht ka shumë hapësirë, por ajo duhet të veprojë dhe të funksionojë posaçërisht në botën virtuale, dhe konkretisht në terren ku mund të gjejë votuesin. Sela dhe të tjerët duhet të jenë të vetëdijshëm se pa një lëvizje të re parazgjedhore, nuk mund të fitohet”, deklaron Ibraimi për “Sloboden Pecat”.

  Ai shton se korrupsioni është gjithashtu hapësira ku opozita mund të vazhdojë ta përqesh BDI-në. Thjesht, sipas tij nevojitet një angazhim më i madh nga opozita tani dhe para zgjedhjeve. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  6 hapat për t’u bërë person pozitiv në çdo situatë

  Lajmi i rradhës

  Sejdini: Zaevi nuk është jurist, le të nxjerr fakte nëse ekzistojnë delegatë të FFM-së që vijë nga klube fantome

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë