Sejdini: Zaevi nuk është jurist, le të nxjerr fakte nëse ekzistojnë delegatë të FFM-së që vijë nga klube fantome

  Kryetari i FFM-së, Muhamet Sejdni thotë se në FFM respektohet ligji dhe se do të vazhdojë të punojë ashtu siç ka bërë deri tani. Ai për TV21 iu është përgjigjur kritikave të kryeministrit Zaev në lidhje me atë se ekzistojnë delegatë të FFM-së që vijë nga klube fantome, duke e mohuar se nëse është e vërtetë lë të nxjerrin me fakte, përcjell Nistori.

  “Nëse ka një gjë të tillë le ta nxjerrin me fakte. Secili delagat në Kuvendin e FFM-së dihet se nga është dhe prej cilit klub vjen”, shton ai.

  Kryeministri Zaev në disa raste ka thënë se Sejdini duhet ta ndryshojë statutin e FFM-së në përputhje me ligjin për sport, por Sejdini thotë se kryeministri nuk është jurist, kështu që këto punë u mbeten juristëve u mbetet atyre që merren me sport /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Ibraimi: Sela dhe të tjerët duhet të jenë të vetëdijshëm se nuk fitohet BDI pa një lëvizje të re parazgjedhore

  Lajmi i rradhës

  Lum ti që u vrave herët

  Lajme tjera

  Moti për sot

  Moti gjatë ditës së sotme do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare lokale. Do të fryjë…
  Më tepër

  Bashkohu

  Informohu në kohë