Ish-kryeministri Zaev: Bullgaria është mike dhe duhet ta ndihmojë Maqedoninë e Veriut

  Ish-kryeministri Zoran Zaev është shprehur se kontesti që ka Maqedonia e Veriut me Bullgarinë është më i lehtë në krahasim me atë që kishte me Greqinë.

  “Marrëveshja e Prespës kërkonte zgjidhje kreative për mbylljen e çështjeve me rëndësi historike. Kontesti bullgar është sfidë më e vogël se ajo me Greqinë. Besoj se Bullgaria do të gjejë forcë dhe do ta tejkalojë veten”, deklaroi Zaev.

  Ai u shpreh se Bullgaria është mike dhe ky shtet duhet ta ndihmojë Maqedoninë e Veriut për shkak se nuk është interes vetëm i Maqedonisë të jetë pjesë e BE-së, por i gjithë rajonit. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  UEFA mendon heqjen e sanksioneve ndaj klubeve dhe kombëtares ruse

  Lajmi i rradhës

  Në RMV shtrenjtohen edhe kreditë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë