Keqpërdorimet e Shkodran Tolajt | Ahmeti: Ligji duhet të vlej njësoj për të gjithë

  Foto: DW/P. Stojanovski

  Keqpërdorimet në Ansamblin për Këngë dhe Valle nga drejtori aktual Shkodran Tolaj, për kreun e BDI-së Ali Ahmetit edhe përkundër që e ka mik, nëse ka argumente për parregullsi, atëherë Ligji duhet të vlej njësoj për të gjithë, përfshi edhe Tolajn. Ai Ahmeti madje inkurajon mediat që të zbardhin çdo parregullsi.

  “Për mua këndojnë shumë, kam shumë miq, por ligji duhet të vlejë për të gjithë, edhe për miqtë edhe për kundërshtarët. Nëse ka argumente se dikush keqpërdor besimin, keqpërdor funksionin, ligji duhet të respektohet, detyra juaj është të ndiqni çdo parregullsi, sepse kështu mund të forcojmë shoqërinë”, deklaroi Ali Ahmeti, kryetar I BDI-së. /Alsat/

  Lajmi Paraprak

  Sot pritet të vazhdojnë negociatat mes SAShK-ut dhe Qeverisë

  Lajmi i rradhës

  AI: Rusia duhet të përballet me drejtësinë për krimet e luftës në Ukrainë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë