Kërçova me ajrin më të ndotur në vend, vijon Tetova e më pas Gostivari

  *Fotografia është ilustruese

  Stacionet matëse të Ministrisë së Mjedisit sot kanë regjistruar ajrin me nivel të lartë të ndotjes në Kërçovë, përcjell Nistori.

  Ajri shumë i ndotur është i pranishëm poashtu në Tetovë dhe Gostivar, ndërsa në të gjitha qytetet e tjera ndotja e ajrit është më e ulët.

  Në nivel botëror, në listën e air visual, Shkupi është në vendin e 71-të në listën e qyteteve më të ndotura. Prishtina është e 37-ta dhe Beogradi i 29-ti. Sarajeva është në vendin e 51-të dhe Sofja në vendin e 64-të. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Kur do të përfundojë ky cikël i vazhdueshëm i zgjedhjeve të parakohshme në RMV?!

  Lajmi i rradhës

  Osmani: Mosmarrëveshja me Bullgarinë mund të kthehet në një konflikt të ngrirë dhe vendi të izolohet nga perspektivat europiane

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë