Kinezët ndërtojnë 10-katëshen për 28 orë e 45 minuta (Video)

  Kinezët kanë dëshmuar edhe njëherë aftësitë në ndërtimin e ndërtesave dhe objekteve në kohë rekorde.

  Këtë e kanë bërë së fundmi, duke ndërtuar një ndërtesë 10-katëshe për 28 orë dhe 45 minuta. Në pamjet e publikuara paraqitet procesi i përshpejtuar i ndërtimit të ndërtesës. Kjo çuditi shikuesit.

  Kompania që kreu punimet është Broad Group, e cili më 2015-n, ndërtoi një kullë 57-katëshe brenda 19 ditësh. 

  Lajmi Paraprak

  Emetimet e gazrave serë në vend po rriten te transporti dhe mbetje, rënie ka në industrinë e energjetikës (Infografik)

  Lajmi i rradhës

  Qytetarët nuk i njohin përfaqësuesit e tyre në pushtetin lokal

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë