Kovaçevski dhe Petkov do të flasin për negociatat e deritanishme

  Kryeministri Dimitar Kovaçevski, në kuadër të vizitës dy ditore në Vatikan do të takohet edhe me homologun e tij bullgar, Kiril Petkov. Takimi siç mësohet do ta zhvillohet në orën 17:00 në Romë, ndërsa Kovaçevski i tha shkurt mediave se me Petkovin do të bisedohet për negociatat e deritanishme.

  “Do të takohem me Petkov për të biseduar mbi negociatat të cilat janë zhvilluar deri tani mes dy ministrive të jashtme”, tha shkurt Kovaçevski pas takimit që kishte me Papa Françeskun në Vatikan. /Alsat/

  Lajmi Paraprak

  A po transferohet Lewandowski te klubi që gjithmonë ka ëndërruar?!

  Lajmi i rradhës

  Viktimë e sulmeve ruse mbi Ukrainë, e akuzuar në mënyrë të rreme si një ,,artiste e shtypit transatlantik”

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë