Kovaçevski: Qytetarët kërkojnë efikasitet, kuvendi të miratojë ligjin për pagën minimale

  Foto: AIM

  Kryeministri Dimitar Kovaçevski përmes një statusi në profilin e tij në Facebook u bënë thirrje deputetëve dhe partive politike në Kuvend që sa më shpejtë të votojnë ligjin për pagën minimale.

  “Inkurajojë deputetët e Kuvendit dhe partitë politike të japin mbështetje dhe sa më shpejtë të votojnë ligjin për pagën minimale.

  Qytetarët nga ne presin efikasitet dhe nuk mund të lejojmë shtyrjen e miratimit të këtij vendimi që është shumë i rëndësishëm për punëtorët me të ardhura të vogla në kohë krize”, shkruan Kovaçevski.

  Kovaçevski kërkon nga opozita dhe deputetët e saj të japin mbështetje këtij versioni të ligjit dhe përfundimisht të demonstrojnë unitet për vendimet që janë të rëndësishme për qytetarët.

  Lajmi Paraprak

  Pse sillet Putini si shantazhues?

  Lajmi i rradhës

  Kurti: Kosova mbështet pavarësinë dhe sovranitetin e Ukrainës

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë