Kovaçevski si kryetar i LSDM-së: T’i përveshim mëngët dhe të fillojmë me punë

  Foto: AIM

  Lideri i sapozgjedhur i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, mbrëmë falënderoi të gjithë ata që votuan për kandidaturën e tij dhe përgëzoi kundërshtarët për pjesëmarrjen në zgjedhje.

  Siç tha ai, programet e tyre zgjedhore do të jenë pjesë e strategjisë së re të partisë.

  “Shokë, sonte LSDM është fituese. Sonte LSDM mbajti edhe një leksion nga demokracia. Të gjithë mund të festojmë zgjedhjet e suksesshme, por nga nesër duhet të përveshim mëngët dhe t’i shkojmë punës,” tha Kovaçevski. (12.12.2021).

  Kovaçevski pati një epërsi bindëse ndaj kundërshtarëve, Frosina Remenskit dhe Jovan Despotovskit. Ai mori gjithsej 37649 vota, duke u ndjekur nga Despotovski me 3319 vota dhe në fund Remenski me 2836vota. Dalja, ishte  86.5% ndërsa vota të pavlefshme ishin 602. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Kalifornia po shndërrohet nga ‘ëndërr’ në ‘makth’ për banorët e saj

  Lajmi i rradhës

  Si të kontrolloni sikletin dhe frikën në palestër

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë