“Kujdesi ndaj ambientit nuk tregohet në kohë krize energjetike dhe me inflacion”

  Nga VMRO-DPMNE-ja mëngjesin e sotëm kanë reaguar pas vendimit të Qeverisë për ndalimin e përdorimit të qeseve plastike dhe shtrenjtimin e qeseve të biodegradushme. Nga kjo parti theksojnë se pastrimi i ambientit nuk bëhet në këtë kohë kur qytetarët po përballen me krizë energjetike dhe me inflacion, ndërkaq kërkojnë pyesin Qeverinë se deri ku është premtimi për gazifikim.

  “Kjo masë nuk do të zvogëlojë ndotjen në vend, sepse ndotësit më të mëdhenj janë objektet industriale që nuk respektojnë ligjin dhe nuk ka mbikëqyrje nga institucionet shtetërore për funksionimin e tyre. Askund nuk është gazifikimi i shumë paralajmëruar i vendit”, thonë nga VMRO-DMPNE. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Artan Grubi është bërë i fuqishëm me “bombat” e Zaevit, ai mund të shantazhojë edhe vetë BDI-në

  Lajmi i rradhës

  Kambanë alarmi për “Shtëpitë publike mediatike të degjenerimit masiv”

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë