Këto ushqime nuk skadojnë kurrë

  Shumë njerëz kujdesen të kenë gjithmonë në shtëpi ushqime që i rezistojnë kohës.

  Ka disa ushqime që mund t’i blejmë dhe mbajmë deri në konsumin e plotë pa u shqetësuar për afatin. Këto janë disa prej tyre që është mirë t’i mbani në kuzhinë.

  Mjaltë

  Mund të ndryshojë pak ngjyrën dhe strukturën, por nëse mjalti është i mbyllur mirë në një kavanoz, ai nuk skadon kurrë.

  Oriz

  Orizi i bardhë mund të ruajë lëndët ushqyese deri në 30 vjet nëse ruhet në enë hermetike.

  Kripë

  Kur mbahet larg lagështisë është e “pavdekshme”.

  Salcë soje

  Nëse shishja që përmban salca e sojës nuk është hapur kurrë, atëherë ajo mbetet e pandryshuar.

  Sheqeri

  Sheqeri si mjalti kur ruhet në një enë të mbyllur hermetikisht nuk prishet kurrë.

  Fasule 

  Nëse ato janë të mbrojtura nga insektet, atëherë fasulet nuk skadojnë.

  Pije alkoolike

  Nuk keni nevojë të nxitoni për të përfunduar shishen e uiskit që hapët dje me miqtë tuaj sepse alkooli nuk skadon.

  Qumësht pluhur

  Nëse është në një mjedis të freskët dhe me hije, qumështi pluhur mund të zgjasë deri në pesë vjet. /abcnews.al/

  Lajmi Paraprak

  Në vijim është identifikimi i viktimave, lista e udhëtarëve është dërguar në Shkup

  Lajmi i rradhës

  Rezultatet e analizës së ADN-së për identifikimin e viktimave në Bullgari pritet të jenë gati për disa ditë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë