Qyteti amerikan ku të gjithë banorët jetojnë në të njëjtën ndërtesë

  Whittier është një qytet krejtësisht i qetë në Alaska, SHBA. Veçantia e tij qëndron në faktin se thuajse të gjithë banorët jetojnë në të njëjtën ndërtesë.

  Ndërtesa 14-katëshe, e njohur si Kullat Begich i ngjan një hoteli të vjetër, ku banojnë rreth 200 persona. Zyra postare, stacioni i policisë, klinika shëndetësore dhe marketi ndodhen aty. Po ashtu, ka edhe një kishë.

  Banorët thonë se dimri është tejet i ashpër dhe erërat janë brutale, ndaj ata janë munduar ta bëjnë jetën e tyre sa më praktike.

  Lajmi Paraprak

  Skuterët elektrik | Policia kërkon më shumë kujdes

  Lajmi i rradhës

  Në RMV do të fillojë vaksinimi i fëmijëve kundër Covid-19

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë