Maqedonia e Veriut, një ndër vendet më të lira për të jetuar!

  Portali i famshëm Numbeo ka përditësuar listën vjetore të vendeve më të shtrenjta dhe më të lira për të jetuar në botë, përcjell TV21. Si erdhën ata me listën? Ata llogaritën kostot e strehimit, veshjeve, ushqimit, transportit, veshjeve, internetit, shërbimeve, gjërave ushqimore…

  Në këtë listë e gjithsej 139 vendeve, Maqedonia e Veriut renditet e 118-ta, Kosova renditet e 134-ta, Shqipëria është e 99-ta, Bosnja dhe Hercegovina e 96-ta, Sllovenia është në vendin e 45-të, Kroacia është e 59-ta, Serbia në vendin e 94-të, Mali i Zi i 87-ti.

  Lista është përpiluar duke lëvizur nga vendet më të shtrenjta në ato më të lira.

  Lajmi Paraprak

  Von der Leyen propozon embargo mbi naftën ruse

  Lajmi i rradhës

  Hoxha: Është biseduar për hapjen e një pike të re kufitare mes Bullgarisë dhe RMV-së

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë