Nxjerret i vdekur kumanovari i aksidentuar në lumin Vardar të Zhelinës

  Lajmi përditësohet*

  Trupi i Erdon Ramadanit tani ndodhet në morgun e Tetovës, aty ku pritet të bëhet obduksioni.

  Të pranishëm janë familjarët e viktimës, duke pritur konfirmimin e mjekut ligjor.

  Vendi ku u gjet kufoma e 22-vjeçarit nga Kumanova
  Momenti kur përcillet kufoma me automjetin e xhamisë deri në morgun e Tetovës

  Burime të Nistori.com thonë se është nxjerrur kufoma, por pritet që të bëhet identifikimi zyrtar nga Mjekësia Ligjore dhe prokuror publik.

  Zëdhënësi i Sektorit për Punë të Brendshme në Tetovë, Marijan Josifovski ka dhënë detaje të reja në lidhje me gjetjen e trupit të të riut nga Kumanova.

  Josifoski deklaron se trupi i të riut është gjetur afër kazermës “Erebina”.

  “Në orën 10:40 është gjetur një trup i pajetë i një burri në afërsi të kazermës Erebino, ngjitur me urën e dytë prej betoni.

  Trupi duhet të nxirret së shpejti nga uji dhe të bëhet një identifikim zyrtar. Janë thirrur mjeku nga Mjekësia Ligjore dhe prokuror publik”, njofton Marjan Josifoski, zëdhënës i SVR Tetovë.

  Më herët për gjetjen e trupit të të riut të aksidentuar nga Kumanova njoftoi edhe kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu.

  Ditëve të fundit përveç policisë dhe Drejtorisë për Mbrojtje për Shpëtim, në kërkim të djaloshit që u aksidentua ditë më parë, ishin përfshirë edhe pjesëtarët e ushtrisë dhe persona vullnetarë.

  Lajmi Paraprak

  Shoqëria e RMV-së është e zhytur në korrupsion, “lista e zezë” mund të zgjerohet nga ShBA

  Lajmi i rradhës

  Bullgaria mban zgjedhjet e katërta në më pak se dy vjet

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë