Mijallkovi lirohet nga akuza për rastin “Tortura”

  Gjykata Penale në Shkup shfajësoi ish-drejtorin e UBK-së Sasho Mijalkov dhe gjashtë anëtarë të ish-njësisë “Alfa” për mungesë të provave se të pandehurit kryen krimin për të cilin akuzohen.


  Çështja u hap nga ish SPS-ja, pas së cilës kjo çështje, si të gjitha çështjet e tjera, kaloi në duart e prokurorive të rregullta. Të pandehurit u ndoqën penalisht për tortura dhe ndëshkime të tjera mizore, çnjerëzore ose degraduese gjatë arrestimit në 6 qershor të 2011-ës ndaj ish-Ministrit të Brendshëm Ljube Boskovski.

  Lajmi Paraprak

  Sela: Ahmeti ka frikë të përballet me opozitën shqiptare

  Lajmi i rradhës

  Ngrohtoret kërkojnë rritjen e çmimit të ngrohjes | Vendimi në fund të javës tjetër

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë