Ndalohet kalimi i punonjësve sezonalë drejt Maqedonisë së Veriut përmes Qafë-Thanës

  Autoritet maqedonase kanë bllokuar ditën e sotme kalimin e punonjësve sezonalë në pikën kufitare të Qafë-Thanës. Burime bëjnë me dije për ABC se udhëtarët shqiptarë janë kthyer mbrapsht me motivacionin se nuk justifikojnë qëllimin e udhëtimit.

  Kjo pasi ata dyshohet se po shkojnë për punësim sezonalë dhe në lidhje me këtë gjë nuk kanë pasur kontratë. Nga pala shqiptare ata nuk kanë hasur pengesa për të kaluar. /abcnews.al/

  Lajmi Paraprak

  Dubai “rrëmben” edhe pishinën më të thellë në botë

  Lajmi i rradhës

  Takim Mariçiq –Gjonaj në Tiranë: Ndajmë vizion të përbashkët për rajon të zhvilluar

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë