Nisma “Më mirë për Tetovën”: Fshati Lisec po braktiset nga rinia për shkak të papunësisë

  Nisma “Më mirë për Tetovën” sot në ditën e katërt të fushatës për zgjedhjet lokale ka zhvilluar takim me banorët e fshatit Lisec. Nisma ka dëgjuar hallet e banorëve, nga më të ndryshmet, njofton Nistori.

  Për shkak të papunësisë, rinia e fshatit detyrohet të shpërngulet jashtë vendit dhe si probleme tjera që janë veçuar në takim ka qenë shkolla e cila nuk ka kushte elementare në këtë fshat, si dhe shkatërrimi i rrugës në malësinë e Tetovës që e lidh fshatin me atë rajonale.

  Aktivistët e “Më mirë për Tetovën” rregullisht zhvillojnë takime me qytetarë në Tetovë dhe rrethinë, për të dëgjuar brengat e tyre dhe për t’i artikuluar ata mbrenda Këshillit Komunal.

  Përndryshe, nisma këto zgjedhje lokale garon vetëm me listën e këshilltarëve nën numrin votues 93. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Rekord ndërtimesh para zgjedhjeve lokale

  Lajmi i rradhës

  Arteta: Graniti është një lojtarë tejet i rëndësishëm për ne

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë