Organizuan aheng familjar në kohë pandemie, MPB arreston 28 persona

  Fotografia: Ilustruese

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se rreth orës 03:00 të mëngjesit të sotëm, në Qendër të Shkupit janë ndaluar 28 persona, për shkak të dyshimit të bazuar për kryerjen e veprës penale mos-veprim sipas rregullave shëndetësore në kohë epidemie përcjell Nistori.

  “Në bazë denoncimit paraprak dhe me urdhër të gjykatësit të procedurës paraprake, është kryer kontrollë në një shtëpi në rrugën Sllavejko Arsov, te V.Gj, ku u gjetën 28 ​​persona të pranishëm në një aheng familjar”, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

  Sipas MPB-së, pas dokumentimit të plot të çështjes, kundër tyre do të parashtrohet padi përkatëse për shkelje të nenit 206 nga Kodi Penal. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  SE200, aeroplani më i shpejtë dhe që 70 për qind shpenzon më pak karburant

  Lajmi i rradhës

  Bytyqi: Emërimi i Bozhinovskës është vendim i ministrit të Punëve të Jashtme

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë