Pesë të vdekur nga një shpërthim në një fabrikë municionesh në Turqi

  Një shpërthim në një fabrikë municionesh në Ankara të Turqisë, ka lënë të vdekur pesë persona njofton Ministria e Mbrojtjes e Turqisë.

  Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 08:45 në kompleksin e Korporatës shtetërore të Industrisë Mekanike dhe Kimike, në periferi të kryeqytetit, Ankara.

  Autoritetet thanë se kanë nisur një hetim për shkakun e shpërthimit.

  Raportohet se në zonën e shpërthimit janë dërguar disa autoambulanca dhe zjarrfikësit.

  Xhamat e disa dyqaneve dhe shtëpive në zonat përreth u thyen nga forca e shpërthimit, njoftoi televizioni NTV.

  Lajmi Paraprak

  Për qytetarët e RMV, dreka në restorante është luks!

  Lajmi i rradhës

  Rashiti: Ndryshim radikal i qëndrimeve gjeopolitike të ShBA-së ndaj Kosovës dhe Serbisë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë