Peshevska e VMRO-DPMN-së: Është i mundur një koaalicion me partitë shqiptare

  Ne jemi të hapur për bashkëpunim me të gjithë dhe është i mundur një koalicion parazgjedhor me parti maqedonase dhe shqiptare, tha në emisionin “Rruga drejt”, përfaqësuesja e VMRO-DPMNE-së, Zhaklina Peshevska. Siç shtoi ajo, do të jetë e rëndësishme radhitja e programeve dhe kërkesave të të dyja palëve.

  Është i mundur një koaalicion si me partitë maqedonase ashtu edhe me ato shqiptare, ku ne do të harmonizohemi për sa i përket programeve, dhe kërkesave nga të dyja palët. Do ta lëmë që koha të tregojë, mendoj se është ende herët për të njoftuar një koalicion dhe bashkëpunim konkret. Kishte diçka në njoftim, por do të shohim se çfarë do të tregojë koha,” tha Peshevska.

  Lajmi Paraprak

  Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nënshkruajnë marrëveshje për kontroll të përbashkët kufitar dhe doganor

  Lajmi i rradhës

  Letra e Biden-it | BDI dhe LSDM janë të zhytura në korrupsion

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë