Prokuroria kërkon paraburgim për një person nga Shkupi, dyshohet se dhunoi tre fëmijë

  Prokuroria Themelore kërkon paraburgim për shkupjanin 20-vjeçar i cili dyshohet se ka dhunuar tre fëmijë. Ngjarja ka ndodhur me 9 shtator, para një shkolle të mesme në Kisella Vodë.

  “Përderisa njëri nga fëmijët e dëmtuar 15 vjeçar ishte ulur në bar-kafe me shokët e klasës, i dyshuari së bashku me dy persona të tjerë të panjohur ka hyrë brenda dhe e ka kapur fëmijën nga qafa dhe me forcë e ka nxjerrë jashtë.

  Duke e shtrënguar në qafë, ai e ka çuar në garazhe nëntokësore në afërsi dhe e ka goditur me grusht në fytyrë, duke i shkaktuar lëndime të rënda fizike – thyerje të dy dhëmbëve të përparmë, buzë të çara dhe tronditje në tru. Më pas i dyshuari, i shoqëruar nga dy persona të tjerë, ka hyrë në oborrin e shkollës, i është afruar dy fëmijëve të tjerë 15-vjeçarë, i ka goditur me shuplakë dhe grusht dhe u ka shkaktuar lëndime fizike.

  Dhuna e të dyshuarit ka shkaktuar frikë dhe pasiguri tek nxënësit e pranishëm dhe tek dëshmitarët e tjerë të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

  Lajmi Paraprak

  Në Maqedoni, kostoja e një shoferi më e larta në Ballkan

  Lajmi i rradhës

  Zelensky: Ukraina ka dyfishuar kontrollin mbi territore

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë