Protestuesit e dhunshëm pas pranimit të fajit morë dënim me kusht

  Shtatë protestues të dhunshëm të cilët më pesë korrik morën pjesë në turmën e cila u përlesh me policinë gjatë protestave para Kuvendit kundër propozimit francez, pas pranimit të fajit janë dënuar me kusht.

  Të akuzuarit mund të dënohen me dy vite burg efektiv në rast se brenda katër viteve të ardhshme kryejnë vepër penale.

  Fajin për pjesëmarrje në turmë e cila kryen vepër penale e pranuan të akuzuarit: Mlladen Ristovski, Ivan Josifovksi, Sllavço Simonovski, Bojan Stefanovski, Nikolla Mihajllovski, Viktor Stojkov dhe Shtefan Shuman. /Alsat/

  Lajmi Paraprak

  “Nuk ka ndryshuar asgjë, Gruevski ende menaxhon VMRO-DPMNE-në”

  Lajmi i rradhës

  Përplasjet mes Muharemit dhe Ruskoskës | Joveski vendos nëse ka pasur parregullsi gjatë bastisjes

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë