Qeveria e tërheq ligjin për ndërtimet pa leje

  Në mbledhjen e sotme të  74-të, Qeveria bazuar në njoftimin për aktivitetet e zbatuara të paraqitura nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve  miratoi  vendimin për tërheqjen e Propozim-ligjit për përcaktimin e statusit ligjor të ndërtesave të  dërtuara në mënyrë të paligjshme, që ishte në procedurë parlamentare, përcjell Nistori.

  Përndryshe, vendimi i presidentit Stevo Pendarovski për të mos e nënshkruar Ligjin për legalizimin e ndërtimeve pa leje, shkaktoi reagime të ndryshme te partitë. Një pjesë e tyre e përshëndetën këtë vendim dhe kërkuan që Qeveria të tërhiqet nga ky ligj i dëmshëm. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Njihuni me qytetin që qëndron i izoluar për 9 muaj për shkak të rregullave ndaj Covid-19

  Lajmi i rradhës

  Dëshiron “të jesh padroni i vetes”? Socializmi demokratik është zgjidhja

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë