Njihuni me qytetin që qëndron i izoluar për 9 muaj për shkak të rregullave ndaj Covid-19

  Teksa pjesa më e madhe e Mbretërisë së Bashkuar po hapet, qyteti i Glasgow la rreth nëntë muaj që zbaton kufizimet më të rrepta të Covid-19.

  Njerëzit janë të ndaluar të shkojnë në shtëpitë e njëri-tjetrit, klubet e natës janë të mbyllura për të pirë dhe askush nuk lejohet të vizitojë dikë ose largohet nga qyteti pa arsye të domosdoshme.

  Shifrat e rasteve të reja kanë pësuar rënie, ndaj familjet dhe pronarët e bizneseve shpresuan që një njoftim të Premten do t’i jepte fund izolimit të tyre 270-ditor. Por Ministri Nicola Sturgeon tha se do të ishte “e parakohshme” në këtë fazë dhe një vendim do të merret javën e ardhshme.

  Lajmi Paraprak

  Sot vendoset për lehtësimin e masave kundër virusit Covid-19

  Lajmi i rradhës

  Qeveria e tërheq ligjin për ndërtimet pa leje

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë