Rindërtohet skena, si u aksidentua autobusi me shqiptarët e Kosovës

  Mediat kroate kanë rindërtuar me anë të projeksioneve 3 D të gjithë momentin e aksidentit të rëndë që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Salvonski Brod.

  Në pamje shihet, autobusi nga Kosova që po ecën në autostradë, më pas rrokulliset dhe del në anë të rrugës.

  Nga aksidenti i rëndë kanë mbetur të vdekur 10 persona, ndërsa dhjetëra të tjerë ndodhen të shtruar në spital.

  Raportohet se shoferin e kishte zënë gjumi në momentin tragjik, e kjo deri më tani, po hetohet dhe si shkaku i kryesor i aksidentit.  

  Autoritetet kroate kanë arritur ta arrestojnë burrin, e kjo dëshmi është dhënë dhe nga vetë ai. Megjithatë, hetimet janë ende duke vijuar.

  Lajmi Paraprak

  Zaev: Të drejtat e qytetarëve garantohen me Kushtetutë pavarësisht grupeve etnike

  Lajmi i rradhës

  Laureatët e çmimit “Nobel”

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë