RMV, arrestohet mësuesi për sulm seksual ndaj një fëmije

  Sektori për Punë të Brendshme në Strumicë ka ngritur kallëzim penal kundër një mësuesi 40-vjeçar nga Strumica pasi i njëjti dyshohet për sulm seksual ndaj një fëmije. Sipas MPB-së, i raportuari, mësimdhënës në një shkollë fillore në Strumicë, dyshohet se në periudhën nga tetori 2020 deri në prill të vitit 2022, përmes rrjetit social Facebook i ka dërguar mesazhe një nxënëseje të mitur në shkollë të cilën ka dashur ta joshë për të kryer marrëdhënie seksuale, ndërsa dyshohet se e ka prekur dy herë në trupin e saj.

  “Me datën 20.05.2022, babai i vajzës ka denoncuar rastin në stacion policor dhe ka dorëzuar provat, pas së cilës janë marrë masa dhe mësuesi është arrestuar më 21.05.2022 në Kumanovë, ndërsa më pas është dërguar në SPB Strumicë ku është realizuar bisedë zyrtare”, thuhet mes tjerash në raportin e MPB-së.

  Lajmi Paraprak

  Ministri Murati bën thirrje për deklarim të të ardhurave personale

  Lajmi i rradhës

  Dendias: Mbështesim integrimin e Shqipërisë në BE

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë