Ruskovska: Askush nuk është dënuar për terrorizëm në rastin “27 prilli”

  Vepra penale terrorizëm dhe vepra kërcënim terrorist i rendin kushtetues dhe sigurisë janë vepra të ndryshme dhe në rastin e 27 prillit askush nuk është akuzuar për terrorizëm, tha sot në emisionin “360 Gradë” në Alsat, shefja e Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska.

  “Vepra penale terrorizëm dhe kjo vepër penale, rrezikimi terrorist i rendit kushtetues dhe sigurisë, kanë objekt krejtësisht të ndryshëm të mbrojtjes dhe veprimet e ekzekutimit janë shumë të ndryshme.

  Kështu që askush këtu nuk është i akuzuar për terrorizëm dhe askush nuk mban përgjegjësi për terrorizëm. Të akuzuar për terrorizëm ishin ato të “Lagjes së Trimave”. Ata u akuzuan për terrorizëm ndërsa këtu askush nuk akuzohet për terrorizëm”, tha Ruskovska.

  Lajmi Paraprak

  Pse shteti e braktisi kalanë e Shkupit!?

  Lajmi i rradhës

  Si shenjë falenderimi, turistët serb do të mund të shfrytëzojnë disa privilegje nga Maqedonia!

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë