Sa kujdeset Qeveria për punëtorët në RMV?

  Fotografia: Nistori

  Punëtorët janë forca lëvizëse e ekonomisë dhe zhvillimit shoqëror, kanë thënë nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Punës.

  Qeveria në urimin e festave në faqen e saj zyrtare në Facebook thekson se është aleat i punëtorëve për çdo çështje.

  “Rritja historike e pagës minimale në 18.000 denarë dhe ligji për ditën e diel jopune konfirmon se kujdesi dhe përkrahja ndaj punëtorëve është prioriteti ynë”, thuhet në Qeveri.

  Lajmi Paraprak

  “Nuk kam para as për shërim”

  Lajmi i rradhës

  Bllof apo alarm? Çfarë nënkuptojnë kërcënimet e Putinit me “kundërpërgjigje rrufe”?

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë