Seuta dhe përpjekja për migrim – djaloshi përdori shishet plastike për të notuar (Video)

  Foto: The Guardian

  Një djalë që përdori shishe plastike për të notuar ka mbërritur në territorin spanjoll të Afrikës veriore të Seutas, pasi notoi përtej kufirit Spanjë-Marok.

  Sipas The Guardian, përcjell Telegrafi, fëmija u pa në ujë nga ushtarët në plazhin El Tarajal, përpara se të përpiqej të ngjitej në mur të qytetit.

  Përpjekja për migrim vjen derisa rreth 8,000 njerëz – përfshirë 2,000 të mitur – arritën në territorin spanjoll ditëve të fundit para se shumica të ktheheshin prapa.

  Spanja ka akuzuar Marokun për mosrespektim ndaj Bashkimit Evropian, si dhe duke rrezikuar jetën e fëmijëve dhe foshnjave.

  Lajmi Paraprak

  Osmani: Kemi mbështetjen e shqiptarëve për të vazhduar përpara me reformat

  Lajmi i rradhës

  Hapet laboratori i parë i kriminalistikës në UEJL – unik dhe i pari që funksionon në kuadër të një universiteti

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë