Shekerinska: Kovaçevski është mandatar dhe ai do të vendosë për kuadrot

  Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska nuk precizoi nëse do të jetë në përbërjen e re qeveritare. U tha gazetarëve se kryetari i ri i LSDM-së Dimitar Kovaçevski është mandatar për formimin e Qeverisë së re dhe se ai do të vendosë për kuadrot.

  “Unë i kam dhënë këshillat e mia, por Kovaçevski është mandatar dhe ai do të vendosë për kuadrot në përbërjen e re qeveritare”, tha mes tjerash ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska.

  Lajmi Paraprak

  Italia do të mbaj zgjedhjet presidenciale më 24 janar

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë