Sheqerinska flet për postin sa ishte nënkryetare: Secila parti serioze duhet të ketë ndryshime

  Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska foli rreth Ligjit për ndërtimet pa leje.

  “Nuk mendoj se janë probleme të përgjithshme, por janë probleme konkrete që nëse nuk i diskutojmë, ka njerëz që mendojnë se do të shuhen këto probleme. Secila parti serioze duhet të ketë ndryshime të ndryshme dhe këtë e respektoj”, tha Sheqerinska.

  Ajo shtoi se ka qenë e bindur se do të ketë reagim nga qytetarët.

  “Isha e bindur se do të ketë reagim serioz nga qytetarët. Dhe kjo ndodhi. Për këtë shkak se, them që disa njerëz heshtën se ka problem, nuk e zgjodhi problemin, përkundrazi, na detyroi të dalim dhe me pas të heqim dorë”, tha Sheqerinska.

  Lajmi Paraprak

  Shtatë teza feministe mbi COVID-19 dhe riprodhimin social

  Lajmi i rradhës

  Merko: Lehtë është të shkatërroni, por ne kërkojmë zgjidhje për ndërtimet rreth liqenit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë