Ka filluar një bojkot i rrjeteve sociale në Angli

  Bojkotimi i rrjeteve sociale nga punëtorët e futbollit në Angli filloi të premten pasdite dhe do të zgjasë deri të hënën në mesnatë.

  Të gjithë klubet profesionale të Ligës Angleze të Futbollit, përfshirë ekipet nga Premier League, si dhe Superligën e grave dhe Kampionatin, kanë filluar bojkotin e rrjeteve sociale.

  Klubet nuk janë vetëm – shoqata e menaxherëve të Premier League, shoqata e lojtarëve profesionistë të EFL, të gjithë gjyqtarët profesionistë dhe shoqata e tyre, shoqata e tifozëve dhe organizata “Kick it out” gjithashtu do të bojkotojnë.

  Bojkoti do të vijë për të paralajmëruar përsëri për abuzimin e rrjeteve sociale.

  Lajmi Paraprak

  Historia e gjashtë burrave kinezë që u zhdukën nga “historia rreth Titanikut” – së paku deri më tani

  Lajmi i rradhës

  Rrufeja godet ndërtesën 26-katëshe në Spanjë – pastaj shpërtheu zjarri në çatinë e saj

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë