Rrufeja godet ndërtesën 26-katëshe në Spanjë – pastaj shpërtheu zjarri në çatinë e saj

  Rrufeja ndriçoi qiellin mbi Benidorm në dy skena spektakolare por potencialisht të rrezikshme.

  Dhe një goditje e tillë besohet të jetë një shkak i mundshëm i një zjarri që shpërtheu në çatinë e ndërtesës 26-katëshe në Benidorm të Spanjës, shkruajnë mediat e huaja.

  Zjarrfikësit krahinorë, të vendosur në Parkun Benidorm, u mobilizuan rreth orës 12.15 të mëngjesit më 25 prill.

  Tri ekipe dhe makina zjarrfikëse u mbështetën nga Policia Lokale e Benidorm për të marrë zjarrfikësit në vendin e ngjarjes sa më shpejt të ishte e mundur.

  Me të mbërritur, Shërbimet e Urgjencës shpejt zbuluan se zjarri në çatinë e ndërtesës ishte përhapur në njehsorë individualë të gazit dhe zjarrfikësit në bashkëpunim të ngushtë me personelin e Policisë Lokale ‘kontrolluan shpejt flakët’.

  Nuk është konfirmuar zyrtarisht, por dyshohet se shkaku i zjarrit ishte një goditje rrufe e cila mund të ketë goditur një strukturë metalike në majë të ndërtesës së lartë 86 metra. 

  Lajmi Paraprak

  Ka filluar një bojkot i rrjeteve sociale në Angli

  Lajmi i rradhës

  Ju mund të habiteni se çfarë ndodh me një vezë që qëndron jashtë lëvozhgës për rreth dhjetë ditë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë