Tragjedia në Bullgari – Sarafov: Shoferi i autobusit ka vozitur me shpejtësi të papërshtatshme

  Foto: AIM

  “Hetimi për tragjedinë e autostradës së Strumës, ku humbën jetën 45 shtetas maqedonas, janë në fazën përfundimtare. Ne presim tre ekzaminime, ndoshta do të jenë gati para Krishtlindjeve”.

  Këtë e ka bërë të ditur për BNT drejtori i Shërbimit Hetimor Kombëtar dhe zëvendëskryeprokurori Borislav Sarafov për BNT.

  “Autobusi është i ngjitur për bankinën. Ekzistojnë dy kategori të shpejtësisë – e lejuar dhe e përshtatshme. Ne kemi një ide për shpejtësinë, por do të presim ekspertët e makinave. Shpejtësia është mjaft e paqëndrueshme, janë tejkaluar 90 km në orë”, tha Sarafov.

  Ѕірaѕ tіј, рër momentіn mendіmі і kolegëve të tіј ëѕhtë se deri tek aksidenti fatal ka ardhur për shkak të gabimit njerëzor.

  Lajmi Paraprak

  Kurti: Paratë e partive politike që nuk iu dihet burimi e shuma janë elemente të korrupsionit

  Lajmi i rradhës

  “America First”: Dilema shekullore e SHBA-së, midis izolacionizmit dhe angazhimit global

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë